התקררות, שפעת, כאב גרון

חטפתם התקררות?

לא ברור למה אבל דווקא עכשיו פתאום הטישו הופך להיות מצרך מאוד נדרש סביבי….

אולי זה השילוב של המזגנים החזקים והחלל הסגור.

אולי פשוט הלחץ לפני עונת החגים, אבל באוויר מסתובבים חבר’ה לא טובים..

מה עושים כדי להיפטר מתופעת התקררות, שפעת וכאב גרון?

במקרה של התקררות – חשוב מאוד להתחיל בזמן.

קל להרוג אותם (את הפתוגנים…) כשהם קטנים, לפני שהביאו את כל החברה.

יש מספר ויטמינים ומינרלים טבעים שניתן למצוא בכל בית מרקחות ובית טבע.

הם זולים, לא מסוכנים וללא תופעות לוואי (בנטילה נכונה):

ויטמין C במינונים גבוהים 

מה המינון? טבליה של 500 מ”ג ויטמין C. מה התדירות?  כדור כל 4 שעות ליומיים ממש בתחילת המחלה תעזור לחסל אותה. לאחר מכן יש להוריד מינונים בהדרגה עד שאתם מרגישים טוב יותר. לא מומלץ ליטול ויטמין C במינונים גבוהים לאורח זמן.

למה לא תפוז? 

בניגוד לדעה הרווחת מיץ תפוזים אינו המקור הטוב ביותר לויטמין C. בפלפל צהוב אחד יש כמעט פי 3 ויטמין C מאשר בתפוז. גם ברוקולי, קיווי, כרובית וירקות עליי הם מקור נפלא לוויטמין C וכמובן שהוא קיים בכל הפירות.

אז למה לא תפוז? כי פירות הדר כתומים כגון תפוז וקלמנטינה עלולים להיות אלרגניים ולגרום לעודף ליחה בגוף. מצב מאוד לא רצוי כאשר אנחנו מקוררים. לכן מומלץ להמתין עם מיץ התפוזים. חיזרו אליהם לאחר שתרגישו יותר טוב ופחות “סתומים” בליחה ונזלת.

התקררות

אבץ למציצה לטיפול בתופעת התקררות, שפעת וכאב גרון

מינרל נוסף שיכול לעזור בכאבי גרון וחיזוק מערכת החיסון הוא האבץ. טבליות אבץ במציצה במינון 3-4 כדורים ל 3 ימים בזמן שכואב הגרון יעזור בחיטוי הגרון וחיזוק מערכת החיסון. חשוב-לא להשתמש יותר מ 5 ימים רצוף.

מקור טבעי מומלץ לאבץ הוא גרעיני דלעת. המינון הוא חופן ביום. מומלץ לשלב את גרעיני הדלעת בתפריט היומי. הם יעזרו לחיזוק מערכת החיסון. הם גם ישפרו את מראה העור והציפורניים ויעזרו למי שסובל מאקנה.

שמן אורגנו

זוהי אנטיביוטיקה טבעית המדבירה כל פתוגן, חיידק, וירוס וטפיל. מספר טיפות בכוס מים (לפי הכיל והמינון המצוין על התוסף) במעט מים. מגרגרים ובולעים. האורגנו יחטא את חלל הפה, את הגרון ואת כל הגוף. שימו לב ששמן האורגנו הוא מאוד חזק אז לא להגזים עם המינונים, ליטול רק על בטן מלאה ולהיזהר על השפתיים שלא ישרפו (אני ממליצה לשתות עם קשית). שמן האורגנו לא מתאים לילדים מתחת לגיל שנתיים.

חשוב לציין ששמן האורגני הוא קוטל חיידקים חזק. בנטילה ממושכת יש להוסיף גם פרוביוטיקה (במרחק נטילה לש לפחות 3 שעות מהאורגנו ורצוי בלילה לפני השינה). הפרוביוטיקה תעזור להחזיר את החיידקים הטובים למעי ולשקם את הפלורה הטבעי החיונית למערכת חיסון בריאה וחזקה.

לא חבל לצאת לפני שתירשמו לקבלת טיפים למייל ?

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן